top of page
Ara

E-Ticaret İşletmeleri için Ürün Kategorizasyonu Çözümlerinin Önemi

Bir e-ticaret sitesi olarak, en büyük önceliklerinizden biri olarak iyi bir ürün kategorizasyonuna sahip olmaktır ve bunun için en uygun zaman aslına bakılırsa; şimdi.Yetersiz sınıflandırma veya gelişigüzel ürün sınıflandırmaları, daha düşük dönüşüm oranlarına ve buna bağlı olarak satış kaybına neden olur.


Bununla birlikte, bir e-ticaret işletmesi olarak web sitenizde yapılacak sağlıklı bir ürün kategorizasyonu, size aşağıdaki faydaları sağlar;


Daha yüksek kaliteli veriler

Artan arama alaka düzeyi

Geliştirilmiş SEO

Müşterileriniz için daha iyi deneyimler

Müşterileriniz için iyileştirilmiş arama sonuçları

Ürün kategorizasyonunuzu crowdsourcing (kitle kaynaklı) olarak kullanmak, size iç kaynaklarınızı veya dış kaynak şirketlerini kullanmaktan daha hızlı ve doğru sonuçlar verir.


Kitle kaynaklı ürün kategorizasyonu, bir e-ticaret sitesi olarak size nasıl yardımcı olur? 📱

Kolektus’ta, ürünlerinizin kategorize edilmesini doğru bir şekilde iyileştirilmiş, temizlenmiş veriler sağlamak için mevcut ürün kategorizasyon ağacınızı veya yapınızı alıp crowdsource kullanarak optimize ederiz. Ürün sınıflandırmanızın veya site sınıflandırmanızın bir derece, beş derece veya on derece olması fark etmeksizin doğru ürünü doğru yere koymak satışları artırmak için hayati önem taşır. Ürün kategorizasyon çözümlerimiz aynı zamanda dinamik ürün/kategori ağaçları oluşturur, böylece tek ürünler birden fazla kategori altında kapsanır.


Örneğin, ürününüzün orijinal sınıflandırması bir çift beyaz Nike tenis ayakkabısı için "tenis ayakkabıları" ise, dinamik kategorizasyon ürünü tenis ayakkabıları, beyaz tenis ayakkabıları, spor ayakkabılar ve Nike tenis ayakkabıları gibi birden çok kategoriye ayırır.


Bu, müşterilere aradıkları ürünleri daha az aramaya ihtiyaç duyarak sunmanız anlamına gelir. İlgili bir ürünü, potansiyel bir müşterinin önüne ne kadar hızlı koyarsanız, o ziyareti satışa dönüştürme olasılığınız o kadar artar. Ek olarak, arama motorlarında arama alaka düzeyinizi artırır ve iyileştirilmiş SEO ile daha çok organik site trafiği oluşturur.


Ürün kategorizasyonunuzu kitle kaynaklı hale getirmek için hangi kaynaklar kullanılıyor? 🌆

Yetenekli freelancerlardan oluşan moderasyon ekiplerimiz, bir e-ticaret sitesi olarak internetteki varlığınızı iyileştirmek için ürün kategorizasyonunuzu optimize eder. Conversion oranlarınızı artırmak ve kaybedilen satışları tekrar satışlara dönüştürmek için aşağıdaki faktörler ve araçlar kullanılır:


Yetenekli freelancerlar ve moderasyon ekipleri

Çoklu kalite kontrol süreçleri


Bir e-ticaret sitesi olarak bu sizin için ne anlama geliyor? 🎉

Bu, daha fazla site ziyaretçisinin müşteriye dönüşmesi ve mevcut müşterilere satışların artması anlamına gelir. Müşterileriniz ve site ziyaretçileriniz, bilinçli tüketicilerdir. Ürünleri hızlı bir şekilde bulmak onları mutlu eder ve alışveriş yapmalarını sağlar. İstediklerini bulmayı bekledikleri yerde kolayca bulamadıklarında, bulabilecekleri başka bir siteye geçerler.


Merak ettikleriniz mi var? Bizimle iletişime geçin | hello@kolektus.com

コメント


bottom of page